Кошти, помилково перераховані на рахунок ФОП і повернуті, не включаються до доходу

Якщо підприємцю на загальній системі помилково перераховані кошти на його рахунок, а потім повернуті, – чи включається така сума до доходу?

Згідно із п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу України оподаткуванню підлягають доходи ФОП, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю ФОП (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Тобто, якщо отримана ФОП на його розрахунковий рахунок помилково перерахована сума коштів була повернута, то така сума не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

Це роз’яснило ГУ ДПС у Запорізькій області