Кожен об’єкт нерухомості матиме унікальний ідентифікатор

Розпочато роботу над новою системою реєстрів та кадастрів нерухомості.

За прийнятою концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор, що буде незмінним і виступатиме в якості ключа для обміну даними. Це унеможливить шахрайство при реєстрації прав власності на нерухоме майно.

До Національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти 5 реєстрів:

  1. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)
  2. Державний земельний кадастр (ДЗК)
  3. Реєстр будівель та споруд (буде створено в складі ЄДЕССБ)
  4. Єдиний адресний реєстр (заплановано створити)
  5. Оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою

Між ними буде організовано обмін інформацією та пришвидшено їх наповнення. При цьому система також буде взаємодіяти з іншими державними реєстрами, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та ЄДР.

Комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно». Наприклад, при оформленні права власності більше не доведеться отримувати жодних витягів чи довідок, а отримати комплексну послугу стане можливим за одним зверненням. Уся інформація з реєстрів відображатиметься автоматично.

Також обговорюються механізми наповнення і верифікації даних по реєстру споруд та адресному реєстру, у тому числі тих, що зараз існують виключно у вигляді паперової картотеки. Верифікація та наповнення цих реєстрів здійснюватиметься ОМС. Після збору даних із вже існуючих реєстрів та їх співставлення, вони також вноситимуть юридично значимі документи (наприклад, що підтверджують перейменування вулиці чи населеного пункту).