Кредитні спілки: які права та ризики учасників?

НБУ роз’яснив, на що громадянам варто звертати увагу перед оформленням вкладу до кредитної спілки.

1. Перевіряти ліцензію.

Перед оформленням вкладу до кредитної спілки клієнту потрібно перевірити, чи має фінансова установа діючу ліцензію (вимога Закону про фінансові послуги). Якщо спілка залучає кошти через пайові внески, то їй достатньо мати 1 ліцензію – на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Якщо спілка залучає кошти через депозитні договори, то їй необхідно мати 2 ліцензії – на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення та на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Перевірити наявність ліцензій можна у спеціальному публічному реєстрі, де є інформація про усі фінансові установи: kis.bank.gov.ua

2. Кредитні спілки не є учасниками системи гарантування вкладів.

Кредитні спілки не є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тобто, держава не гарантує повернення коштів вкладникам у разі банкрутства спілки. Вкладники повинні розуміти цей ризик, ухвалюючи рішення.

Що робити, якщо ви вважаєте, що кредитна спілка порушила ваші права? Учасник ліцензованої кредитної спілки може звернутися до НБУ з проханням надати консультацію чи роз’яснення про дії спілки. Зробити це можна за телефоном 0 800 505 240 чи надіславши листа на електронну адресу: [email protected]