Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення можуть повернути

В парламенті зареєстровано законопроект № 10110 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення” – він визначений Президентом України як невідкладний.

Причиною подання такого проекту стало те,що КСУ визнав не відповідною Конституції України статтю 368-2 КК – таким чином вона втратила чинність.

Законопроектом № 10110 пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 368-5, яка передбачатиме покарання за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі без законних на те підстав чи передачу нею таких активів.

Зауваження КСУ до попередньої норми враховано, тому запропоновані зміни не встановлюють обов’язок держслужбовця доказувати свою невинуватість.

До відповідальності за незаконне збагачення зможуть притягнути у разі відсутності ознак зловживання держслужбовцем владою або службовим становищем чи ознак прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди.

Як і раніше, винну особу каратимуть позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. Службовцям, які займають відповідальне становище, передбачно термін від 2 до 5 років, а тих, що займають особливо відповідальне становище, – від 5 до 10 років, плюс позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.