Київський метрополітен закликає встановити відповідальність за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, які належать до критичної інфраструктури

Київський метрополітен закликає парламент встановити відповідальність за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, які належать до критичної інфраструктури. Про це повідомляє комунальне підприємство.

У метрополітені зазначають, що днями Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України підтримав та направив на розгляд депутатів законопроєкт № 6164 «Про внесення змін до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті». Документ, зокрема, передбачає встановлення відповідальності за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, зокрема й у метрополітен.

«Сьогодні, на період дії воєнного стану, одне з найголовніших завдань метрополітену, окрім безпечного перевезення пасажирів, – забезпечення людей надійним укриттям. Водночас на законодавчому рівні відсутня можливість впливу на порушників, які проникають на об’єкти критичної інфраструктури, зокрема в тунелі, вентиляційні шахти та інші стратегічно важливі приміщення. Мета таких візитів може бути різною, а завдана шкода може нанести непоправних наслідків для людей, які перебувають в укритті на станціях метро», – зазначив начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

У метрополітені нагадали, що з перших днів широкомасштабного вторгнення на станціях столичного метро укривались десятки тисяч людей. Нині київський метрополітен працює і як транспорт, і як укриття в цілодобовому режимі. Належний рівень безпеки є пріоритетом для підприємства, тому притягнення до відповідальності осіб, які несанкціоновано проникають на територію метрополітену, є вкрай важливим рішенням. Яке, своєю чергу, надасть змогу посилити безпекову ситуацію на об’єктах критичної інфраструктури.