Лікарня сплатить 400 тис. пацієнтці, яка 15 років жила з хірургічним інструментом у животі – рішення суду

Вінницький апеляційний суд частково змінив рішення суду першої інстанції в частині, де йдеться про розмір моральної шкоди, заподіяної пацієнтці.

Через необережність медиків жінка після хірургічної операції, проведеної у 2005 році, майже півтора десятиліття жила з хірургічним інструментом у черевній порожнині. Відтак хронічна інтоксикація провокувала, зокрема, слабкість і втомлюваність. Тож позивачка наполягала, щоб апеляційна інстанція залишила в силі рішення суду першої інстанції, який ухвалив стягнути з відповідача на її користь майже 900 тисяч гривень моральної шкоди.

Представник медзакладу просив зменшити грошову компенсанцію та загалом добивався, аби рішення суду першої інстанції скасували й ухвалили нове – про відмову у задоволенні позовних вимог.

Вінницький апеляційний суд 14 березня 2023 року  вирішив стягнути з медичного закладу на користь мешканки Вінниці 400 тисяч гривень компенсації. При цьому суд врахував обставини, що впливають на розмір відшкодування моральної шкоди відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України.