Лікаря, який видавав підроблені довідки медичної комісііі для зняття з військового обліку, взяли під варту

На початку січня 2023 року у завідувача філії №2 Комунального некомерційного підприємства консультативно-діагностичного центру Голосіївського району міста Києва Голови військово-лікарської комісії виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди від військово-зобов’язаних громадян за отримання довідок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з обліку, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди.
У подальшому 04.01.2023 р. військовозобовязаний громадянин України, маючи певні хвороби, звернувся до завідувача філії №2 Комунального некомерційного підприємства консультативно-діагностичного центру Голосіївського району міста Києва Голови військово-лікарської комісії з приводу проходження військово-лікарської комісії з подальшим виключенням з військового обліку військовозобов’язаних Голосіївським РТЦК та СП міста Києва.
У свою чергу Голова військово-лікарської комісії висунув вимогу, що незалежно від наявності захворювань в останнього, довідка військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з обліку може бути видана виключно за умови передачі йому 3 тисяч доларів США. Після цього військовозобовязаний звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення.
30.03.2023 р. під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії – контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту військовозобов’язаний прибув до службового кабінету Голови військово-лікарської комісії де останній надав йому тимчасове посвідчення військовозобовязаного про непридатність до військової служби з виключенням з обліку та одержав неправомірну вигоду у сумі 3000 доларів США (109500 грн), після чого і був затриманий працівниками поліції.
Предмет неправомірної вигоди – грошові кошти у нього були виявлені та вилучені.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у одержанні службовою особою неправомірної вигоди, за вчинення такою службовою особою, в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, лікар вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Деснянський районний суд міста Києва під головуванням судді Олени Журавської обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту Голови військово-лікарської комісії.