Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн

Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн – КМУ погодив проведення відповідного експериментального проекту.

Подати заявки та оформити відповідні дозвільні документи лісокористувачі зможуть на ЕкоСистемі https://eco.gov.ua/

Очікується, що такий крок унеможливить зловживання та фальсифікацію дозвільних документів та дозволить повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт.

Лісорубний квиток – це дозвільний документ на заготівлю деревини. Він містить всю необхідну інформацію щодо кубатури, матеріально-грошової оцінки, характеристики деревини та інше. За 2022 рік Держлісагентство видало близько 38 тисяч квитків, за 2021 рік – майже 59 тисяч квитків.

Е-лісорубний квиток видаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля, і буде містити інформацію про всі види рубок. Дія електронного документу поширюється на всіх лісокористувачів.

Що змінюється при переході на Електронний лісорубний квиток:

  • будуть усунені корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка;
  • можна зберігати точну інформацію про рубки в лісах – це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам;
  • Е-квиток можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати управлінь Держлісагентства та ЦНАПів;
  • отриманий лісокористувачем Е-квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини;
  • на зміну розрізненим паперовим базам лісорубних квитків приходить єдина електронна база даних.

Сертифікат про походження деревини, який необхідний експортерам, тепер також можна буде отримати в електронному вигляді. Якщо раніше бізнесу для підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер це можна буде зробити онлайн.

Зміни вступають у дію з 1 червня 2023 року.