Майно у податковій заставі: як узгодити відчуження

Якщо майно перебуває у податковій заставі, відповідно до п. 92.1 ст. 92 Податкового кодексу платник податків зберігаєправо користування таким майном (якщо інше не передбачено законом).

Майно, що перебуває у податковій заставі, можна відчужувати, якщо контролюючий орган:

– надав згоду;

– впродовж 10 днів з моменту отримання відповідного звернення від платника податків не надав відповіді щодо надання (ненадання) згоди.

У разі, якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні. При цьому кошти від такого відчуження повинні бути направлені в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або погашення податкового боргу.

У разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває у податковій заставі, платник податків за згодою контролюючого органу зобов’язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості. Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою контролюючого органу за умови часткового погашення податкового боргу.

У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність відповідно до закону.

Про це розповіло ГУ ДФС у Луганській області.