Майнові податки необхідно сплатити до 1 вересня

До 01 вересня 2020 року громадянам необхідно сплатити такі майнові податки:

– плата за землю;

– податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

– транспортний податок.

Обчислення сум майнових податків здійснюється контролюючими органами, які надсилають  платникам ППР та відповідні платіжні реквізити (у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Податкові зобов’язання  за звітний рік  сплачуються фізичними особами  протягом 60 днів з дня вручення ППР (п.п.266.10.1 п.266.10 ст.266, п.п.267.8.1 п.267.8 ст.267, п.286.5 ст.286 ПКУ).

Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) права на застосування пільги зі сплати податку;

в) розміру ставок податку;

г) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове ППР. Попереднє ППР вважається скасованим (відкликаним).

Про це поінформувало ГУ ДПС у Київській області