«Мала приватизація» відбуватиметься через систему ProZorro.Продажі

Нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації, повністю сформована – 5 червня набули чинності затверджені урядом правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній зі значною часткою державного капіталу.

Згідно із Законом  України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, мала приватизація буде відбуватись через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про продаж об’єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50% статутного капіталу яких належать державі). При цьому вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 млн грн.

Зокрема, постановою КМУ від 10 травня 2018 р. № 432 затверджено Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації. Документ містить детальний опис процедур, починаючи від заведення об’єктів (лотів) в систему ProZorro.Продажі, проведення електронних аукціонів, і закінчуючи визначенням переможця, розміру та порядку плати за участь у ньому тощо. Крім того, затверджено Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (постанова КМУ від 10 травня 2018 р. № 433).

Таким чином, вперше в історії України мала приватизація буде відбуватись виключно на відкритих електронних аукціонах. Найближчими тижнями в системі мають з’явитися перші лоти.

Фонд державного майна України вже визначив  перелік з понад 600 підприємств, які планується виставити на продаж в рамках малої приватизації цього року. Крім того, очікується, що на аукціони мають бути виставлені сотні об’єктів комунальної власності.

Наразі завершуються тестування нових процедур в електронній системі. Наступний крок – оголошення акредитації електронних майданчиків.

 

Читайте також про порядок продажу об’єктів великої приватизації: Як продаватимуть великі державні підприємства?