Малому бізнесу покращать доступ до кредитів

Президент України підписав Закон № 873-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо надання державних гарантій на портфельній основі та впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом».

Документ спрямований на розширення можливості доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих та середніх підприємств.

Надання державних гарантій на портфельній основі – інструмент, спрямований на підтримку державою малого бізнесу, який у більшості випадків має високий кредитний ризик, зокрема через відсутність  достатнього для банків забезпечення своїх кредитних зобов’язань.

Порядок відбору банків-кредиторів та умови надання державних гарантій на портфельній основі, розмір і вид забезпечення, що надається такими суб’єктами господарювання, встановлюються урядом. Надання таких гарантій оформлюється у вигляді договору між Міністерством фінансів і банком-кредитором.

Крім того, Закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, що дасть змогу реалізувати ініціативи щодо доступного іпотечного кредитування.