МаскиШоуСтоп: презентовано новий законопроект

Міністр юстиції Павло Петренко на засіданні уряду презентував другий законопроект в рамках ініціативи «МаскиШоуСтоп», покликаний посилити захист підприємців, які постраждали від неправомірних дій правоохоронних органів.

За словами очільника Мінюсту, основна ідея проекту – персональна відповідальність правоохоронця, який допустив порушення прав підприємця: «Колективну безвідповідальність замінюємо особистою відповідальність конкретного чиновника, який підписав рішення, що призвело до порушення прав чи нанесення збитків підприємцям».

Згідно законопроекту, притягнення порушників до відповідальності буде проходити за простою й логічною процедурою в 4 кроки:

1) скарга підприємця чи особи на дії чи бездіяльність слідчого або прокурора;

2) рішення суду про задоволення скарги (у ньому зазначається обов’язковість службового розслідування);

3) безпосередньо службове розслідування;

4) матеріальне або дисциплінарне стягнення.

Ще однією новацією, яка захистить права підприємців, є норма про те, що конкретний слідчий або прокурор може бути притягнутий до відповідальності незалежно від спливу терміну притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, держава гарантує постраждалій особі відшкодування збитків у разі кримінального порушення або дисциплінарного проступку з боку слідчого або прокурора.

Інша новація – у разі явних порушень з боку слідчого чи прокурора (наприклад, помилково прийшли не на те підприємство чи повторно порушили справу за аналогічною фабулою) потерпілий зможе оскаржити незаконні дії в суді.