McDonald’s втратив ексклюзивні права на товарний знак Big Mac в Європі

Всесвітньо відома мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s програла суд ірландській мережі ресторанів Supermac’s. Позов стосувався права на ексклюзивне використання товарного знаку Big Mac на території Євросоюзу, повідомляють ЗМІ.

Як стало відомо, відповідне рішення ухвалило бюро Європейського союзу з питань інтелектуальної власності (EUIPO), до якого звернулася ірландська мережа Supermac’s.

Ця фірма має більш як 100 торгових точок в Ірландії та Північній Ірландії, однак до цього часу не мала змоги відкривати ресторани в інших країнах Євросоюзу через конкуренцію з боку McDonald’s, яка стверджувала, що покупці плутатимуть назви Big Mac і Supermac’s.

McDonald’s отримав право на ексклюзивне використання бренду Big Mac в Євросоюзі ще у 1996 році. Завдяки цьому компанія могла не лише випускати продукцію під цим брендом, але й відкривати ресторани під такою назвою.

Водночас у своєму рішенні EUIPO зазначило: американська компанія фактично жодного разу не скористалася цим правом, тому в McDonald’s було відкликано патент на Big Mac.