Мін’юст готує нові проекти у сфері діджитал-юстиції

Міністерство юстиції озвучило плани на 2022 рік у сфері цифровізації – електронні послуги, модернізація реєстрів та систем, створення нових систем.

Серед поточних проектів, які знаходяться на стадії реалізації і які реалізуються за підтримки міжнародних партнерів, – Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. Ту, зокрема, була запроваджена підсистема “Касандра”, яка дозволяє оцінювати ризик вчинення особою повторного кримінального правопорушення. На сьогодні в реєстрі реалізовано аналітичний модуль, який дозволяє робити звіти для різних рівнів керівництва. Ще два роки тому, щоб зробити звіт, потрібно було збирати з регіональних управлінь і окремих установ вручну всю інформацію, – відтепер це можна буде зробити за декілька кліків. На даний момент цей блок ще опрацьовується на тестовому середовищі, планується його запустити в експлуатацію вже у грудні.

Ще одна система – система обліку державних реєстраторів, яка дозволить об’єднати всю інформацію щодо вчинених окремих перевірок державних реєстраторів для Міністерства юстиції як органу, який спрямовує їх діяльність. Проект буде розроблятися у наступному році.

Інші проекти:

  • онлайн-платформа моніторингу впровадження та аналізу ефективності законодавства;
  • електронна система нотаріату – великий проект, який знаходиться в розробці, а перша частина буде запроваджена вже на початку наступного року.

В наступні роки планується запровадити нові електронні послуги. Зокрема, це послуга з подачі заяви-згоди на виїзд дитини за кордон, заява на реєстрацію прав на нерухоме майно онлайн, можливість реєстрації речових прав на підставі судового рішення, перенесення інформації про речові права із архівної частини нашого реєстру до основної.

Також Мін’юст розширює функціонал безоплатної правової допомоги, в тому числі застосунку «Безоплатна правова допомога».

Ще один великий проекту – онлайн-реєстрація смерті, в якому задіяні, крім Мін’юсту, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, місцеві органи. Для початку запуску послуги очікується рішення МОЗ щодо запровадження електронного медичного висновку про смерть.

У сфері модернізації реєстрів і систем виокремлено чотири основні системи, над якими буде працювати Міністерство:

  • Державний реєстр прав на нерухоме майно – зменшення протиправних реєстраційних дій, підвищення рівня наповнення реєстру, запровадження нових онлайн-послуг, створення моніторингу ризикових операцій;
  • ЄДР – зменшення протиправних реєстраційних дій, запровадження онлайн-послуг, підвищення прозорості даних, оновлення бізнес-логіки процесів у реєстрації;
  • Державний реєстр актів цивільного стану – підвищення якості даних, запровадження онлайн-послуг, автоматизація процесів реєстраторів з метою підвищення якості і швидкості надання послуг, поширення режиму paperless.
  • автоматизація виконавчого провадження – зменшення строку виконання рішень, зменшення строку закриття проваджень, підвищення рівня виконання рішень, автоматизація процесів державних і приватних виконавців.

У планах Мін’юсту створення нового Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, системи е-Апостиль, застосунку «Юстиція онлайн», нового вебсайту Мін’юсту, ERP система ДКВС – інструменту контролю за операційною діяльністю, фінансовим станом установ відбування покарань та СІЗО.