Мін’юст оновив вимоги до найменування юридичної особи

Наказом Міністерства юстиції України від 17.10.2018 № 3236/5 викладено у новій редакції Вимоги до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.

Зокрема, із документу виключено загальні вимоги до найменування юридичної особи, які встановлено ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань», а передбачені тільки правила написання найменувань.

Згідно Вимог, для написання найменувань юрособи використовуються:

– великі та малі літери українського алфавіту – при написанні найменування українською мовою;
– великі та малі літери латинського алфавіту – при написанні найменування англійською мовою;
– розділові знаки і символи;
– цифри арабські (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0) та римські (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, L, C, D, M).

Уточнюється, що символ номеру в найменуванні використовується як N, а не №. Також може використовуватися символ амперсанд – &.

Назва юрособи береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми суб’єкта господарювання (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади АР Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ).

Використання лапок у найменуванні юридичної особи не є ознакою для визначення тотожності найменувань.

Найменування відокремленого підрозділу має містити слова «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво» тощо) та вказувати на належність до юридичної особи, яка створила зазначений відокремлений підрозділ.