Мін’юст підготує законодавчі зміни у антикорупційне законодавство

Міністр юстиції України Денис Малюська прокоментував скандальне рішення КСУ та пояснив, що Суд не скасовував власне електронне декларування або ж кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Так само залишився діяти й Електронний реєстр декларацій, хоча доступ до його даних буде обмежено. Скасовано лише кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

За його словами, Верховна Рада, Офіс президента, Кабмін та експертна спільнота досить швидко напрацюють законопроект, яким буде обмежено (або взагалі виключено) вплив НАЗК на суддів.

“Наймовірніше, судді отримають свій окремий механізм контролю за статками та витратами, який не буде поступатися НАЗК. Тобто антикорупційний контроль за суддями буде збережено. Ну і дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено. Декларування недостовірної інформації (або ж недекларування) доведеться карати більш м’яко, через адміністративну відповідальність. Але і за Кримінальним кодексом санкції були не надто драконівськими, тому разючої зміни не відбудеться”, – написав міністр.

Нагадаємо, що НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій з 19:00 28 жовтня.

У НАЗК також заявили, що КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, оскільки призначення  кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок. В свою чергу, НАБУ вважає, що рішення КСУ щодо електронного декларування руйнує антикорупційну реформу.