Міненерго повідомило, що робить для підняття України в Doing Business

Міністерство енергетики України повідомило, що реалізує низку ініціатив задля підвищення позицій України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business:

  • підтримує спрощення приєднання електроустановок до електричних мереж;
  • розробило законопроект для вирішення проблем із відведенням земельних ділянок, адже такі проблеми призводять до повного блокування процесу приєднання нових електроустановок;
  • реалізується забезпечення відкритого доступу до містобудівного кадастру та онлайн-карти електричних мереж – Міністерство організувало роботу з передачі операторами систем розподілу до Держгеокадастру інформації про лінії електропередачі, підстанції та інші об’єкти систем розподілу для їх внесення до «Публічної кадастрової карти України».

Втім, на шляху успішного втілення реформ можливі перешкоди, зазначили в Міненерго. Зокрема, ключовою проблемою, яка значно ускладнює та здорожчує приєднання нових електроустановок, є зношеність мережевої інфраструктури, яка зараз складає 50% – 80%. Для відновлення інфраструктури та її розвитку, а також зменшення плати за приєднання необхідна ефективна методологія стимулюючого тарифоутворення.