Мінфін ініціює запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств

Міністерством фінансів України презентовано Концепцію запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств та оприлюднено відповідний  законопроект  про внесення змін до Податкового кодексу.

Сьогодні у ВРУ знаходяться законопроекти про запровадження податку на виведений капітал, але, на думку Мінфіна, така ініціатива несе ризики, зокрема значні втрати бюджету в перші роки запровадження. За попередніми оцінками, запровадження цієї моделі з 2021 року може призвести до прямих втрат бюджету щонайменше у короткостроковій перспективі з розрахунку у сумі близько 53 млрд грн.

Водночас важливою є умова щодо дотримання фіскальної нейтральності зміни моделі оподаткування. Приймати модель податку на виведений капітал в чистому вигляді в умовах, в яких держава існує сьогодні, – неможливо, – зауважили у Мінфіні. Тому пропонується запровадити спеціальний податок на прибуток підприємств для платників в межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку.

За експертною оцінкою, сума втрат надходжень податку на прибуток підприємств від запровадження такої моделі оподаткування може скласти близько 1 млрд гривень в перший рік запровадження, але з іншого боку – це дасть додаткові стимули для розвитку бізнесу і не так сильно вплине на бюджет, як запровадження податку на виведений капітал.