Мінфін роз’яснив податкові нюанси оренди держмайна під час карантину

Наказом Мінфіну затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину».

Пунктом 1 постанови № 611 визначено, що на період дії карантину орендна плата за користування нерухомим державним майном за певними переліками становить: 50 % суми нарахованої орендної плати; 25 % суми нарахованої орендної плати; передбачено також звільнення від орендної плати.

В УПК роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитись за посиланням.