Мінприроди підтримує обмеження обігу пакетів та турбується про утилізацію масок

До другого читання в парламенті готується законопроект № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», направлений на обмеження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

Зокрема, вже на першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів, адже їх домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров’ю людини.

У разі прийняття Закон вступить у дію з 1 січня 2021 року – від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати. Можна буде використовувати лише надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон (зазвичай такі пакети використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою).

Мінприроди України висловило свою підтримку даному законопроекту.

Окрім того, оскільки пандемія COVID-19 внесла свої корективи в поширення відходів масок та рукавичок, Мінприроди розробило зміни щодо запобігання поширенню цих відходів, але вивчивши міжнародний досвід, прийшло до висновку, що будь-які адміністративно-регулятивні дії не дадуть очікуваного результату. Тому будуть розроблені рекомендації для громадян щодо поводження з такими відходами, які продукуються в домогосподарствах. Приміром, маски та рукавички потрібно скласти в пакет, міцно зав’язати та зі звичайними побутовими відходами покласти в баки-накопичувачі.