Мінрегіон пропонує обов’язкове облаштування туалетів для відвідувачів великих супермаркетів

Мінрегіон в рамках оновлення державних будівельних норм (ДБН) пропонує ввести обов’язкову норму щодо проектування громадських туалетів для відвідувачів у великих супермаркетах, гіпермаркетах та інших продовольчих магазинах. Відповідні зміни необхідно внести до ДБН В.2.2-23:2009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі».

У чинних ДБН прописана необхідність проектування туалетів лише у таких непродовольчих закладах, наприклад, ТРЦ, універмаги, великі магазини одягу чи взуття. «Ми хочемо зробити це обов’язковим і для продуктових магазинів, зокрема, великих супермаркетів та гіпермаркетів. Люди можуть провести до декількох годин, обираючи продукти в таких закладах, але тому що ця норма є не обов’язковою, то частіше за все туалети в них облаштовують тільки для персоналу», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Згідно із запропонованими змінами у ДБН, громадські туалети для відвідувачів слід проектувати в супермаркетах, гіпермаркетах, гастрономах та великих продуктових магазинах з торговельною площею 2500 кв. м і більше із розрахунку 1 санітарний прилад на 600 кв. м торговельної площі. Туалетні кімнати мають бути роздільними для чоловіків та жінок та обов’язково мати універсальну кабіну для людей з інвалідністю.