Мінюст ініціює вдосконалення порядку вивезення дітей за кордон

Міністерством юстиції України розроблено законодавчі ініціативи щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Як повідомив Міністр юстиції Павло Петренко, відповідно до запропонованих змін той з батьків, який проживає з дитиною, зможе самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців (зараз – 6 місяців).

При цьому, законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, в тому числі у складі організованої групи дітей.

Право виїхати ненадовго за межі України з дитиною також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Однак, лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів, підкреслив очільник Мінюсту. За його словами, для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. У іншому випадку за спрощеним порядком в наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Павло Петренко наголосив, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність: «Якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, крім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків».