Містобудівні умови та обмеження тепер можна отримати на порталі Дія

На порталі Дія та в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва тепер можна отримати містобудівні умови та обмеження.

Це документ, що необхідний для отримання дозволу на будівництво багатоквартирних будинків та більшості промислових об’єктів. У ньому є інформація про можливу поверховість та щільність забудови, відступи будинків від інших будівель та червоних ліній.

Як отримати послугу:

  • заповнити заяву, що займає до 10 хвилин;

  • мати скани топографо-геодезичного плану будівництва;

  • скан документа, що підтверджує право власності, користування земельною ділянкою, буде вам потрібен лише в разі, якщо право власності на землю не внесено до Реєстру нерухомості.

  • КЕП, яким необхідно буде підписати заяву та скани.

Заява сформується автоматично. Після підписання її буде передано до органу містобудування та архітектури за місцезнаходженням земельної ділянки. Якщо в земельної ділянки кілька власників — усі вони отримають сповіщення про підписання заяви.

Раніше потрібно було скласти кошторис, сформувати витяг із реєстру речових прав, а також отримати в письмовому вигляді згоду співвласників та завірити її у визначеному законом порядку та відвідати місцеву архітектуру чи ЦНАП.