Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт володимира путіна

Міжнародний кримінальний суд Гааги видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Про це йдеться в прес-релізі МКС у п’ятницю, 17 березня, – пише УНІАН.

Там пояснили, що путіна і Львову-Бєлову підозрюють у незаконній депортації українських дітей.

“Сьогодні, 17 березня 2023 року, друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох персон в контексті ситуації в Україні: пана Володимира Володимировича Путіна і пані Марії Олексіївни Львової-Бєлової”,- кажуть в МКС.

Там також послалися на “розумні підстави”, які дозволяють вважати, що Путін несе особисту відповідальність за депортацію українських дітей.

Після того, як міжнародні судді видадуть ордер на арешт путіна, його будуть зобов’язані заарештувати в кожній зі 123 країн-учасниць Римського статуту.

Країни-учасниці Римського статуту промарковані зеленим

Генпрокурор України Андрій Костін також підтвердив видачу ордера Путіну.

“Це означає, що за межами Росії Путін повинен бути заарештований і переданий до суду. А світові лідери будуть тричі думати, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів“, – зазначив він у Telegram.

За його словами, за рік комунікації з МКС Офіс Генпрокурора передав понад 40 томів матеріалів з приводу незаконної депортації українських дітей з боку рф.