Модуль для автоматичної оцінки нерухомості досі не запроваджено ФДМУ

Закон № 354-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» передбачав запровадження нового способу автоматичної оцінки модулем ФДМУ – не пізніше 1 липня 2020 року. Але досі система працює в старому режимі.

Завдяки оновленій системі будь-яка особа мала б змогу в максимально короткі строки безоплатно отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти  правочини щодо об’єкта нерухомості.

Про це нагадала Нотаріальна палата України у своєму зверненні до ФДМУ. Як говориться в листі НПУ, зараз нотаріусам доводиться пояснювати громадянам, що новації ще не впроваджено, а тому прискорити процес укладення правочинів з нерухомістю немає можливості. Така ситуація створює негативну атмосферу в роботі  нотаріусів та знижує імідж державних інституцій.

Тому НПУ просить ФДМУ надати інформацію щодо строків введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази даних звітів про оцінку, реалізації можливості автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості, забезпечення повної реалізації положень Закону № 354-IX.