Молоді фермери матимуть підтримку від держави – Закон

Прийнятий ВР Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» передбачає підтримку від держави для молодих українських фермерів.

В Законі «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді» раніше не була визначена пріоритетність підтримки фермерів, тепер ця ситуація виправлена.

Фермери віком до 35 років (ФГ, голова якого має вік до 35 років включно), матимуть змогу першочергово отримувати державну підтримку на реалізацію своєї діяльності.

Очікується, що це надасть можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи та сприяти зупиненню міграції молоді з сільських територій.

Закон також передбачає унормування складу земельних ділянок фермерських господарств; визначення кола отримувачів державної підтримки через «Український державний фонд підтримки фермерських господарств», уточнення деяких визначень виду ФГ, врегульовує передачу земель вільного користування у власність фермерського господарства для того, щоб ФГ могло офіційно підтвердити використання цієї землі під фермерство.