«Митний безвіз» у цифрах: результати перших півроку міжнародного застосування NCTS

Упродовж жовтня 2022 року – березня 2023 року загальна кількість транзитних декларацій на в’їзд в Україну перевищила 900, з них майже 300 оформлено у березні 2023 року. Топ-5 країн відправлення – Бельгія, Німеччина, Польща, Латвія та Туреччина.

Кількість переміщень, розпочатих в Україні, за 6 місяців перевищила 1900, з них майже 800 – у березні, що вдвічі більше ніж у попередньому місяці. До топ-5 країн призначення увійшли Латвія, Німеччина, Польща, Литва та Італія.

Окрім того, Держмитслужба здійснює активну роботу щодо залучення підприємств для надання авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції.

Так, уже надано 25 авторизацій на застосування транзитних спрощень, з них 9 авторизацій – на використання загальної гарантії, 14 авторизацій – на об’єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів, а також 2 авторизації – на використання пломб спеціального типу. Більше 10 заяв від підприємств знаходяться на різних етапах розгляду.

З 1 жовтня 2022 року в системі управління гарантіями NCTS Держмитслужба зареєструвала 12 загальних гарантій, 8 з яких є чинними станом на початок квітня 2023 року.

Також здійснюється взаємодія з митними органами інших країн у межах адміністративної допомоги відповідно до Конвенції. За 6 місяців ініційовано більше 70 запитів щодо належного завершення процедури спільного транзиту та опрацьовано майже 100 запитів, отриманих від митних адміністрацій інших країн.

У рамках надання консультацій як представникам бізнесу, так і посадовим особам митних органів з початку міжнародного застосування NCTS Служба підтримки з питань спільного транзиту Держмитслужби опрацювала більше 500 запитів.