На фінансовому ринку запущено новий сервіс – “репо з контролем ризиків”

Розрахунковий центр НБУ з обслуговування договорів на фінансових ринках запустив нову послугу для ринку капіталів – “репо з контролем ризиків”.

Відтепер учасники фондового ринку зможуть укладати угоди репо з державними цінними паперами, використовуючи послуги центрального контрагента для зменшення ризиків.

Як повідомили в НБУ, запуск цього інструмента в Україні був довгоочікуваним кроком для учасників банківського та небанківського фінансових ринків. Продукти репо є ключовими на усіх розвинутих фінансових ринках. Новий сервіс пропонує надійний та стандартизований інструмент для оперативного отримання банками ліквідності та сприятиме формуванню ринкових орієнтирів щодо вартості позикових коштів.

За оцінками Нацбанку, запровадження цього сервісу дозволить банкам розширити перелік фактичних контрагентів. Це збільшить ліквідність ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та розширить можливості з рефінансування ОВДП у портфелях інвесторів. Крім того, використання центрального контрагента розширить можливості з нетингу угод, укладених з різними контрагентами, та зменшить потребу учасників ринку в ліквідності.

“Репо з контролем ризиків” – сервіс грошового ринку, де Розрахунковий центр виконує функцію центрального контрагента, який контролює гарантійне забезпечення учасників клірингу (створене за рахунок грошових коштів та цінних паперів) та гарантує або виконання зобов’язань за укладеними договорами репо, або сплату штрафу добросовісній стороні. Національний банк України є акціонером Розрахункового центру (у володінні НБУ понад 80% акцій РЦ).