На харчові продукти наноситимуть ідентифікаційні позначки

Вимоги до ідентифікаційної позначки та порядку її нанесення затверджені наказом Мінагрополітики від 14.09.2022 року № 684.

Це дає змогу операторам ринку виконати в повному обсязі обов’язок щодо забезпечення простежуваності, передбачений законодавством, забезпечує реалізацію прав споживачів стосовно отримання інформації про харчові продукти, а також є черговим кроком щодо виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Ідентифікаційна позначка – позначка овальної форми, яка містить реєстраційний номер потужності, наноситься з метою забезпечення простежуваності на харчові продукти тваринного походження, щодо яких не передбачене нанесення позначки придатності та які вироблені на потужностях, на які видано експлуатаційний дозвіл.

Ідентифікаційна позначка має бути нанесена безпосередньо на харчовий продукт тваринного походження, його первинне пакування чи пакування, або на етикетку, що приєднується до такого продукту, до моменту вивезення з потужності. Вона має містити написи, які складаються зі слів “УКРАЇНА” або “UA” і реєстраційного номеру потужності, який присвоюється потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.

За реєстраційним номером потужності як споживачі, так і державні інспектори компетентного органу, зможуть легко встановити виробника харчового продукту шляхом вільного доступу до Реєстру операторів ринку та потужностей харчових продуктів, на які видано експлуатаційний дозвіл.

Втім, Вимоги вводяться в дію лише через 2 роки з дня припинення або скасування воєнного стану.