На касі у банку дозволили пред’являти е-паспорт

Національний банк України осучаснив низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній:

  • Під час здійснення касових операцій для ідентифікації та верифікації клієнта чи його представника банки зможуть використовувати цифровий паспорт (або закордонний цифровий паспорт) у мобільному застосунку “Дія”.
  • Спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот/монет нацвалюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).
  • На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків, – а саме, необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до НБУ, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Відповідна постанова НБУ набере чинності з 01 грудня 2020 року.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.