На тимчасово окупованих та територіях активних бойових дій блокуються реєстри

Механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, визначено урядовою постановою № 1364. Актуальний перелік затверджений наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.

Території, які включаються до переліку, поділяються на6

  1. тимчасово окуповані;
  2. такі, де ведуться (велися) бойові дії (поділяються на території можливих бойових дій і території активних бойових дій).

Для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації.

На територіях активних бойових дій і на ТОТ блокуються реєстри та забороняються відповідні аукціони.

Мінреінтеграції роз’яснило, що територіями активних бойових дій визначаються території:

– через які проходить лінія бойового зіткнення або які межують з тимчасово окупованими територіями;
– та на яких наразі неможливо у повному обсязі виконувати функції держави, зокрема в частині доступу до публічних електронних реєстрів, та існує значна загроза життю і здоров’ю населення.

Територіями можливих бойових дій вважаються території:

– які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором;
– та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, втім періодично піддаються ворожим обстрілам.

Допомога на проживання ВПО виплачується мешканцям всіх територій, включених до переліку, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.