Набрав чинності Закон про компенсацію за пошкоджену нерухомість внаслідок війни

22 травня 2023 року набрав чинності Закон № 2923-IX “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України”.

Закон визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, з дня введення воєнного стану в Україні 24 лютого 2022 року.

Також Закон регулює правові засади створення та ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України.

Заява про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна може бути подана до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації:

  • в електронній формі – засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
  • у паперовій формі – через нотаріуса або центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення.