НАБУ оголосило анонімне опитування для визначення корупційних ризиків у своїй діяльності

Національне антикорупційне бюро України проводить анонімне опитування зовнішніх заінтересованих сторін у межах роботи з ідентифікації та оцінювання корупційних ризиків у своїй діяльності.

Запрошуємо всіх громадян, представників громадськості та інших осіб, що мають досвід взаємодії з Національним бюро, долучитися до опитування для визначення корупційних ризиків у діяльності Національного бюро та оновлення Антикорупційної програми.

https://forms.gle/pCohMvHQnsBMLKNQ6

Опитування анонімне! Час проходження – 15-20 хвилин. Кінцева дата – 7 квітня”, – йдеться на сайті відомства.

При цьому уточнюється, що метою опитування є визначення потенційно вразливих до корупції основних функцій та процесів у Національному бюро.

Зовнішні заінтересовані сторони – це фізичні та юридичні особи, їх об’єднання, правоохоронні органи, адвокати, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи, громадські організації, у т.ч. міжнародні, які не є внутрішніми заінтересованими сторонами (працівниками Національного бюро), з якими Національне бюро взаємодіє або може взаємодіяти в процесі виконання своїх функцій.

Опитування є анонімним, його результати будуть використані для виявлення корупційних ризиків у діяльності Національного бюро та вжиття заходів щодо їх усунення чи мінімізації.
На заповнення анкети може знадобитися близько п’ятнадцяти хвилин.
Запрошуємо всіх бажаючих пройти опитування, надати об’єктивні та чіткі відповіді на запитання. Це буде Вашим вагомим внеском у подальший розвиток та покращення Національного бюро, що сповідує політику нульової толерантності до корупції.
Звертаємо Вашу увагу на те, що в опитуванні терміни вжито у такому значенні:
корупційний ризик – імовірність вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, що негативно вплине на діяльність Національного бюро;
корупція – використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття
обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей;
корупційне правопорушення – діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;
правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує  встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.