Надання послуг з паркування пропонується визначити як відносини схову та зберігання

В парламенті зареєстровано законопроект № 8423 «Про внесення змін до статті 977 Цивільного кодексу України щодо впорядкування відносин паркування транспортних засобів». Запропонованими змінами передбачається розтлумачити статус діяльності з паркування.

Статтю 977 «Зберігання автотранспортних засобів» Цивільного Кодексу України пропонується викласти в новій редакції, в якій визначити відносини паркування як відносини схову та зберігання (по суті, їх різновид).

Автор ініціативи, народний депутат Юрій Бублик, у пояснювальній записці до проекту зазначає, що діяльність по наданню послуг з паркування не схожа на будь-які інші існуючі та визначені в процесі розвитку цивілізації цивільні (договірні) відносини.

Тобто, запропонованими змінами пропонується закріпити та визначити правовий статус відносин послуг паркування та визначити взаємну відповідальність особи, яка надає такі послуги в обмін на гроші – безпеку та збереження автомобілів (а також за аналогією – човнів, інших плавальних апаратів тощо), догляд за ними, спостереження із застосуванням відеокамер, відповідальності перед власником автомобіля в разі крадіжки, пошкодження майна на засадах справедливості та розумності.

Згідно законопроекту, прийняття автотранспортного засобу на зберігання на спеціальних стоянках чи паркувальних майданчиках посвідчується квитанцією (номером, жетоном). Доказом початку виконання умов договору зберігання та паркування ТЗ гаражно-будівельним чи гаражним кооперативом є фактичне розміщення (встановлення) ТЗ на стоянці, паркувальному майданчику, в боксі чи гаражі.

Зберігач (особа, яка надає послуги паркування) не вправі утримувати, обмежувати пересування чи затримувати ТЗ поклажедавця у зв’язку з несплатою послуг паркування чи зберігання транспортних засобів або з неповною оплатою таких послуг, зазначається в проекті. Спори про оплату послуг зберігання або паркування між сторонами договору в такому разі вирішуються в судовому порядку.