Надати згоду на виїзд дитини за кордон можна буде в електронній формі

Надати згоду на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде в електронній формі – уряд ініціює законопроект, яким запроваджується механізм внесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян інформації про надання згоди одним із батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, у супроводі другого з батьків.

Інформація про надання відповідної згоди буде вноситись до вказаного Реєстру одним з батьків через портал “Дія” або нотаріусом на підставі нотаріально посвідченої письмової згоди.

Граничний строк дії відповідної згоди – не більше 3 років.

Крім того, законопроект врегульовує процедуру отримання згоди на тимчасовий виїзд дитини за межі України. Так, за зверненням одного з батьків, який має намір здійснити такий виїзд, другий з батьків протягом 10 календарних днів зобов’язаний надати відповідну згоду або письмову відмову із зазначенням причин її ненадання. У разі відмови можна буде звернутися до суду із заявою про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України без згоди другого із батьків. Суд ухвалюватиме рішення про надання відповідного дозволу за умови, що це не суперечить інтересам дитини.

Також ініціюється законопроект, яким з метою дотримання балансу інтересів запроваджується адміністративна відповідальність за неналежне виконання без поважних причин одним з батьків встановленого законом обов’язку щодо інформування другого із батьків про тимчасовий виїзд дитини за межі України.