Надійшов обвинувальний акт щодо 15 військовослужбовців збройних сил рф

В провадженні Чернігівського районного суду Чернігівської області перебуває кримінальне провадження відносно 15 військовослужбовців збройних сил російської федерації, що обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого  частиною 1 статті 28, частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни), а саме у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інші порушення законів і звичаїв війни.

Військовослужбовці збройних сил російської федерації обвинувачуються в тому, що в березні 2022 року здійснили військове вторгнення та зайняли територію с. Ягідного Чернігівського району Чернігівської області та, будучи озброєними автоматичною вогнепальною зброєю під час здійснення контролю українського с. Ягідне, виконуючи явно злочинний наказ командування збройних сил російської федерації, діючи з прямим умислом, вчиняли жорстоке поводження з цивільним населенням.

Варто зазначити, що військовослужбовцями збройних сил російської федерації в підвалі Ягіднянської школи насильно та протиправно утримувалося 368 чоловік цивільного населення в суцільній тисняві, в задушливому просторі без доступу свіжого повітря, в цілковитій темряві, без забезпечення достатньою кількістю питної води та їжі, в антисанітарних умовах.

Через нелюдські умови утримання та ненадання можливості вчасно отримати належну медичну допомогу потерпілим, котрі насильно утримувалися в підвалі школи, померло 10 цивільних осіб.

У провадженні призначено відкрите підготовче судове засідання на 19 травня 2023 року о 09:00 годині.