Найцікавіше за тиждень

ВС вказав на обов’язок суду перевіряти електронну пошту та реєструвати надіслані на неї документи, підписані ЕЦП

Працівники апарату суду зобов’язані перевіряти електронну пошту на наявність повідомлень та передавати їх для реєстрації.
КМУ встановлено: протягом дії воєнного стану в Україні та ще протягом 6 місяців після нього документи, які приймалися без апостиля до 24 лютого 2022 року, продовжують прийматися без апостиля.

Впроваджується механізм внесення змін у відомостях Державного земельного кадастру про угіддя земельних ділянок на угіддя самозалісеної ділянки.

 

Затверджено роз’яснення щодо участі адвокатів у кримінальних провадженнях за відсутності підозрюваного чи обвинуваченого

Адвокат самостійно формує свою позицію, яка має відповідає   стандартам,   визначеним    в    Правилах    адвокатської    етики. При неможливості застосування всіх правил одночасно, пріоритет мають ті, які спрямовані на забезпечення права на захист. Втручання будь-кого у формування такої позиції адвоката, є неприпустимим.

Заплановано забезпечити українських захисників тепловізорами, оптичними прицілами, коліматорами завдяки запровадженню короткострокових стимулюючих митних пільг щодо ввезення таких товарів на митну територію України як юридичними, так і фізичними особами.

Визначено дату проведення конференції прокурорів для обрання членів ВРП

На 28 лютого 2023 року заплановане проведення ІV-ї позачергової всеукраїнської конференції прокурорів.На її розгляд винесено питання про обрання двох членів Вищої ради правосуддя.
Внесено зміни до Податкового кодексу, якими скорочено строки перевірок відшкодування ПДВ з 60 до 30 днів.

Вища рада правосуддя 7 лютого 2023 року затвердила зміни до структури секретаріату Ради. Змінами передбачено створення у секретаріаті окремого самостійного підрозділу – служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

 

Воїни без вищої освіти, але з реальним бойовим досвідом зможуть стати офіцерами

Ухвалений у першому читанні законопроєкт №8339 дасть можливість досвідченим воїнам, які не встигли до війни здобути вищу освіту, отримати молодші офіцерські звання.

У новій редакції затверджено форми: податкової накладної; податкової декларації з податку на додану вартість; уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість.
Онлайн-моніторинг – нова цифрова платформа Мін’юсту для моніторингу нормативно-правових актів. Тепер збір та аналіз інформації пришвидшиться в рази. А головне, усе це – тепер в один клік: повністю цифровий процес написання Моніторингового звіту.