Нацбанк пом’якшив низку валютних обмежень

Національний банк України із 5 листопада 2022 року внесено певні зміни, зокрема щодо діяльності українських експортерів – створено умови, щоб українські експортери мали змогу брати участь у тендерах щодо поставки товарів нерезидентам. Відтепер банки фактично отримали можливість надавати тендерні гарантії на ці операції. Відповідні зміни поліпшать умови ведення бізнесу для українських виробників, адже тендерні гарантії застосовуються для виходу на нові ринки та пошуку нових експортних можливостей.

Також зміни відбулися щодо використання іноземної валюти благодійними фондами. Банки не враховуватимуть наявні залишки коштів у іноземній валюті на рахунках благодійних фондів та не вимагатимуть продажу та/або використання наявної валюти під час задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для оплати імпортних контрактів. Це рішення ухвалювалося з огляду на те, що іноземна валюта може надходити на рахунки благодійних фондів як допомога з цільовим призначенням.

Розширено перелік документів, на підставі яких банки можуть відкривати рахунки військовослужбовцям та здійснювати їхню ідентифікацію та верифікацію, посвідченнями офіцера, генерала та адмірала.

Зміни стосуються й рефінансування банків – НБУ припинив проведення операцій із бланкового рефінансування. Водночас банкам і надалі доступні класичні кредити рефінансування під забезпечення.