Нацбанк розпочав контроль за МТСБУ, заплановано розвиток автоцивілки

Перше установче засідання Правління НБУ, пов’язане з виконанням функцій Координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України, відбулося 26 листопада.

Функції Координаційної ради МТСБУ перейшли до Національного банку з 29 серпня 2020 року, оскільки підсумкове засідання Нацкомфінпослуг з виконання цих функцій відбулося 29 квітня 2020 року, а якщо упродовж 120 днів засідання Координаційної ради не скликається, її функції переходять до регулятора ринків фінансових послуг (тобто НБУ).

Відтепер рішення, пов’язані з виконанням функцій Координаційної ради МТСБУ, приймає Правління НБУ.

Координаційна рада – орган, який здійснює нагляд та контроль за діяльністю МТСБУ.

МТСБУ – це об’єднання страховиків, які реалізують договори страхування ОСЦПВ та страхові сертифікати «Зелена картка». Членство страховиків у МТСБУ є обов’язковою умовою здійснення такого виду діяльності. На сьогодні членство в МТСБУ мають 48 страховиків. Члени МТСБУ формують централізовані страхові резервні фонди, які є гарантією відшкодування потерпілим збитків у ДТП за договорами ОСЦПВ.

На першому засіданні Координаційна рада визначила основні вектори розвитку ОСЦПВ у 2021 році:

  • підвищення контролю за наявністю полісів ОСЦПВ та «Зеленої картки» – шляхом використання централізованої бази даних МТСБУ та ефективної інформаційної взаємодії з Нацполіцією та Держприкордонслужбою;
  • поступовий перехід до вільного ціноутворення за договорами ОСЦПВ;
  • упровадження ефективної загальної системи прямого врегулювання збитків;
  • стимулювання скорочення строків врегулювання страхових випадків;
  • перегляд лімітів страхових сум з ОСЦПВ, зокрема за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю.