Нацбанк запропонував зміни до законодавства з питань санкцій

Національний банк України запропонував парламенту свої пропозиції щодо змін до законодавства з питань санкцій. Зокрема, пропонується створити державний механізм контролю, аналогічний тому, який створив НБУ ще у 2014 році.

НБУ вважає ефективним:

  • самостійно або сукупно із іншими обмеженнями застосовувати санкцію блокування активів як одну із найефективніших відносно підсанкційних осіб;
  • створити державний механізм контролю за повним застосуванням санкцій, який має полягати у визначенні порядку впровадження та способах контролю за застосуванням санкцій до підсанкційних осіб, із використанням практик та досвіду Національного банку та іноземних органів державної влади (зокрема, спеціально утвореного в США органу державної влади, який застосовує санкції, – офісу OFAC Державного казначейства США);
  • синхронізувати запроваджені санкції з аналогічними діями США, ЄС, Канади для досягнення максимального ефекту.

Також Національний банк запропонував народним депутатам внести зміни до законодавства, які дозволять державним органам:

  • не застосовувати обмеження щодо отримання, обробки та передачі персональних даних щодо підсанкційних осіб;
  • ввести правило 50+1, яке дозволить автоматично застосовувати санкції до особи, що володіє або в якій володіють часткою в 50% і більше акцій (паїв).

«Вважаємо, що наш досвід може допомогти державі максимально дієво застосовувати санкції щодо підсанкційних осіб», – зазначив начальник відділу правового забезпечення банківських послуг юридичного департаменту НБУ Роман Кармазин під час виступу на комітетських слуханнях.