Навчальним закладам дозволили здавати приміщення в оренду

Верховною Радою України 20 грудня прийнято Закон «Про внесення змін до статті 80 Закону України «Про освіту» щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти» (законопроект № 9425).

Законом передбачено, що об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, та пов’язані із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, з урахуванням визначення органом управління можливості користування державним нерухомим майно в межах законодавства.

Відповідні зміни внесено в статтю 80 Закону України «Про освіту».

Як зазначали автори змін, з січня 2018 року регіональні відділення Фонду державного майна по всій території держави, посилаючись на приписи частини 4 статті 80 закону «Про освіту» та враховуючи висновки Верховного Суду, почали відмовляти суб’єктам підприємницької діяльності в укладенні і переукладенні договорів оренди для розміщення на території навчальних закладів їдалень та інших важливих соціально-побутових об’єктів. При цьому вказана наступна причина відмови: мета використання об’єкту оренди не відповідає освітньому призначенню. Також уже існує ряд відмов орендарям, які надавали на території освітніх закладів послуги з ксерокопіювання та поліграфії, є низка відмов банкам у розміщенні банкоматів та терміналів самообслуговування на території освітніх закладів.