Названо нові терміни формування ВРП та ВККС

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв 15 вересня під час Міжнародного судово-правового форуму поділився своїми прогнозами про те, коли Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів отримають повноважний склад.

За словами Всеволода Князєва, до кінця вересня Етична рада з перевірки доброчесності кандидатів у Раду правосуддя має намір завершити проведення співбесід з кандидатами за квотою З’їзду суддів, після чого буде оголошено список кандидатів, рекомендованих для обрання з’їздом.

Потім, у жовтні, може відбутися XIX з’їзд суддів, який має обрати 8 членів Ради правосуддя за своєю квотою.

Якщо з’їзду суддів вдасться заповнити всі свої вакансії, то вже у жовтні Рада правосуддя знову набуде повноважного складу, оскільки у ВРП буде 15 членів Ради, що є мінімально необхідною кількістю для поновлення її роботи.

Щодо ВККС, то, за словами Всеволода Князєва, із формуванням Комісії проблем значно більше.

На 16 посад членів ВККС претендують 302 кандидати, що дуже багато. Тільки обробка даних цих кандидатів займе чимало часу.
Потім з кандидатами на посади членів ВККС будуть проведені співбесіди, які можуть тривати до січня 2023 року, після чого Конкурсна комісія направить до Ради правосуддя список 32 найкращих кандидатів.

Імовірно, у лютому 2023 року Рада правосуддя, яка вже буде мати на цей час повноважний склад, може призначити 16 нових членів ВККС.

 

Джерело: Судово-юридична газета