НБУ представив проект концепції е-гривні

НБУ презентував проєкт концепції е-гривні – цифрових грошей Національного банку України.

Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк України. Проект «Е-гривня» Нацбанком був відкритий більше року тому, з метою визначення доцільності широкомасштабного випуску в Україні цифрової форми гривні.

Зокрема, концепція передбачає використання технологічної платформи для миттєвих розрахунків е-гривнею, програмування послуг та аналізу потоків даних.

Наразі НБУ розглядає та опрацьовує такі можливі варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:

  1. е-гривня для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом “програмованих” грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків  залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
  2. е-гривня для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами). Е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для ринку віртуальних активів в Україні;
  3. е-гривня для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів: забезпечить можливість здійснювати транскордонні платежі швидше, дешевше та прозоріше.

До речу, торговельна марка «е-гривня» та «e-hryvnia» офіційно належить НБУ.