НБУ прогнозує значне зниження інфляції та повернення економіки до відновлення в 2023 році

У 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%, а реальний ВВП зросте на 2%. У наступні роки інфляція продовжить знижуватися, а відновлення економіки прискориться на тлі закладеного в прогноз зниження безпекових ризиків.

Про це йдеться в щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за квітень 2023 року, де зроблено наступні висновки та прогнози:

  • інфляція знижуватиметься на всьому прогнозному горизонті;
  • завдяки стійкості енергосистеми та значним фіскальним стимулам економіка вже цьогоріч повернеться до відновлення;
  • зайнятість та зарплати поступово зростатимуть разом із пожвавленням економіки, але безробіття залишатиметься вищим за довоєнний рівень;
  • міжнародна допомога й надалі відіграватиме ключову роль у фінансуванні бюджетних потреб, але роль внутрішніх запозичень зростатиме;
  • основним припущенням цього макропрогнозу є суттєве зниження безпекових ризиків з початку 2024 року завдяки успішним діям української армії.

Крім оновлених макроекономічних прогнозів, у квітневому Інфляційному звіті розглянуто низку спеціальних тем, зокрема, ціни на газ, вплив включення плати за проживання у власному житлі на інфляцію, оцінювання точності макроекономічних прогнозів НБУ, ринок праці в Україні під час повномасштабної війни, фактори стійкості українського експорту під час повномасштабної війни.

Звіт можна переглянути тут