НБУ розширив можливості для проведення операцій на платіжному та фінансових ринках

З метою поглиблення ліквідності фінансових ринків та подальшого розвитку українського ринку платіжних послуг Національний банк України уточнив умови проведення валютних операцій.

Зокрема, із 15 січня 2022 року (відколи набрала чинності постанова НБУ від 13 січня 2022 року № 3):

  • розширено коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами – інвестиційними фірмами. Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками. Відповідний крок дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів;
  • забезпечено можливості для впровадження банками на ринку платіжних послуг України нових моделей транскордонних переказів. Банкам дозволятиметься зараховувати отримувачам – фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. На сьогодні такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.

Також НБУ актуалізує окремі норми з метою спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання. Банки тепер мають можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.