НБУ розширив перелік публічної інформації про небанківські фінустанови

Національний банк України з метою підвищення прозорості небанківського фінансового ринку починає публікацію інформації про осіб:

  • які отримали погодження регулятора на набуття істотної участі у фінустанові;
  • яким було відмовлено в цьому, тому вони не можуть користуватися правом голосу та брати участь в управлінні такою установою.

Перелік цих осіб буде доступний на вебсайті НБУ в розділі “Нагляд / Регулювання ринку небанківських фінпослуг (“спліт”)” за посиланням “Пошук небанківських фінансових установ”.

Оновлення інформації відбуватиметься після ухвалення відповідного рішення за результатами розгляду Нацбанком відповідних заяв на набуття чи збільшення істотної участі у фінустанові.

Зауважимо, що Нацбанк регулярно виявляє осіб, які всупереч вимогам законодавства набули істотну участь у небанківських фінансових установах без відповідного отримання погодження регулятора. Чинним законодавством передбачені суттєві наслідки таких дій. Непогоджені власники не мають права прямо або опосередковано, повністю або частково користуватися правом голосу за придбаними акціями (частками) та брати будь-яким чином участь в управлінні фінансовою установою. Рішення загальних зборів акціонерів або учасників, ухвалені за участю таких осіб, не мають юридичної сили. Водночас право брати участь у голосуванні може бути передане довіреній особі, яку призначає Нацбанк з-поміж осіб, запропонованих фінансовою установою, на період до отримання власником погодження від регулятора на набуття істотної участі.

Перелік власників істотної участі, які не мають права користуватися правом голосу та брати участь в управлінні небанківською фінансовою установою, перебуває на стадії формування. Наразі він містить відомості виключно про осіб, які набули істотну участь з порушенням законодавства, виявлених НБУ на дату, зазначену у файлі.