НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків

Національний банк України скасував норму щодо порядку використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – ФОП), що містилась у постанові НБУ від 27 грудня 2019 року № 162.

Нагадаємо, що нерозуміння у бізнес-спільноти викликала вимога НБУ здійснювати за поточними рахунками ФОП лише ті розрахунково-касові операції, що не пов’язані із власними потребами, та право перераховувати кошти на власний рахунок після сплати усіх податків та зборів.

Скасування такої вимоги затверджене постановою НБУ від 15 січня 2020 року № 7, що набирає чинності з 17 січня 2020 року.

Водночас НБУ заявив, що його позиція залишається незмінною: поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю. Оскільки банківська система має бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Нацбанк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію таких ризиків.