НБУ спростив умови кредитування банками малого бізнесу

Національний банк України запровадив новації для спрощення умов кредитування банками фізосіб-підприємців.

Тепер для оцінки ФОП банки також зможуть використовувати портфельний підхід. Це правило буде поширене на усі кредити ФОПам до 5 млн грн.

На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними. За такими кредитами банки визначатимуть мінімальний кредитний ризик.

Також спрощуються формальні процедури з кредитного адміністрування. Загалом це розширить можливості банків кредитувати МСБ та спростить підприємцям доступ до кредитних ресурсів.

Крім того, з урахуванням нещодавніх законодавчих змін, додатково запроваджено окремий вид прийнятного для зменшення кредитного ризику забезпечення у вигляді права довірчої власності.

Відповідні зміни, передбачені постановою № 147 Правління НБУ від 05.12.2019 “Про затвердження Змін до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями”, набули чинності 7 грудня 2019 року.