НБУ врегулює процедуру добровільного виходу кредитних спілок з ринку

НБУ розробив проект Положення про реорганізацію та ліквідацію кредитної спілки за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки.

Положення розроблено відповідно до Закону “Про фінансові послуги та фінансові компанії” та Закону “Про кредитні спілки”, врегульовує процедуру добровільного припинення кредитної спілки шляхом реорганізації або ліквідації.

Положенням, зокрема, встановлено:

  • порядок реорганізації та ліквідації кредитної спілки за рішенням загальних зборів її членів;
  • особливості ліквідації та реорганізації кредитної спілки шляхом злиття або приєднання;
  • порядок отримання попереднього дозволу Національного банку на реорганізацію / ліквідацію кредитної спілки та затвердження плану такої реорганізації / ліквідації;
  • порядок анулювання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ кредитної спілки, що реорганізовується / ліквідується за рішенням загальних зборів;
  • порядок здійснення Національним банком контролю за додержанням законодавства України кредитною спілкою під час її реорганізації або ліквідації за рішенням загальних зборів тощо.

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року.

Водночас процедура добровільного припинення кредитної спілки, розпочата до цієї дати, завершуватиметься відповідно до положень законодавства України, що діяли до дня набрання чинності Положенням.